Czego jeszcze nie wiesz o Farming Simulator 19: Platinum Expansion

W poprzednim czasie symulatory wysypują się jak grzyby po deszczu. Trudno ale w współczesnym grzybobraniu znaleźć coś, co będzie podłe oraz nie przyniesie nam bólu żołądka. Takim swoistym prawdziwkiem można nazwać serię Farming Simulator, która już od wielu lat przyzwyczaiła nas do profesjonalizmu w symulacji życia rolnika.

Muszę przyznać, że z serią Farming Simulator nie miałem nie do tworzenia. Nie raz obiło mi się o uszy, że sztuki te ćwiczą rekordy marce w Polsce, ale ciągle uważałem wtedy zbyt coś zdecydowanie nie dla mnie. Mimo wszystko w niniejszym roku postanowiłem sprawdzić, z czym więc się je.

image

Farming Simulator 19: Alpine Farming Expansion to sztuka od szwajcarskiego studia Giants Software. Seria może pochwalić się już ponad 10-letnim stażem, z momentu wypuszczenia w 2008 roku Farming Simulator Classic. Z tego sezonu kolejny gry stopniowo się rozwijały, dodając nowe mechanizmy, sprzęty i naprawdę dalej. W wersji z numerkiem 19 twórcy sugerują się ponad 100 markami oraz ponad 300 rodzajami samochodów i organizacji rolniczych. Zdecydowanie wydaje to doświadczenie, i do obecnego w wersji walki z numerkiem 19 dołączyła marka John Deer, czy największy producent osprzętu rolniczego na świecie. W dziewiętnastce do zwierząt hodowlanych dodano konie, oraz z obecnych roślin uprawnych mamy bawełnę oraz owies, co dokładnie stosuje się z pojawieniem koni.

Tak określają się zmiany w najciekawszej odsłonie serii, i już przejdźmy do tego, co naprawdę naprawdę możemy tu robić. Jako że jestem świeżakiem w cyfrowym farmingu, i moja mała informacja o uprawie roli powstaje z uwadze poczynań rolników w własnej wsi, to musiałem przygotowywać się wszystkiego praktycznie od zera. Takim jak ja z poradą przychodzą stworzone przez twórców samouczki, które zawierają zasad pisania rzeczy na swoich miejscach. Dowiemy się tutaj, jakich sprzętów zastosować do systemu pszenicy, nawożenia upraw albo jak belować słomę i siano. Gra nauczy nas oraz jak ścinać oraz przygotowywać do transportu drzewa. Samouczków jest właściwie moc oraz podają nam bardzo dobrych informacji przed przystąpieniem prace.

Samą pracę możemy zacząć, wybierając jeden ze stopni trudności. W najłatwiejszym na start dostajemy wstępnie rozwinięte gospodarstwo, z domem, czterema polami również z gotowym sprzętem potrzebnym nam do powstania działalności. Dostajemy także 100 tysięcy na dalsze wydatki. Drugi etap trudności to obecnie nie przelewki. Tu na starcie dostajemy jedynie 1 250 000 pieniędzy, jednak nic poza tym. Musimy to kupić pole i potrzebne maszyny, żeby w ogóle rozpocząć zabawę. Trzeci stopień jest identyczny do nowego, z aktualnym iż na start otrzymujemy tylko 500 000, a ceny za sprzedaż materiałów są znacznie mniejsze, przez co że jest się dorobić. Ja tak długo się nie myślał oraz wybrałem pierwszy etap trudności, żeby przyswoić sobie podstawy rozgrywki.

Na startu swej sprawy mamy mały przewodnik, który występuje nam wskazówki. Wsiadamy dlatego w kombajn i zdobywamy wyrośniętą już pszenicę. Potem dalszą robotę zlecamy pracownikowi, i my przesiadamy się do traktora z podpiętym siewnikiem i obsiewamy puste pole. Następnie samouczek się kończy i wymaga nam obserwować znaczniki kolejnych misji, które… rzadko się nie pojawiają? Nie umiem, czy coś przeoczyłem, tylko przez prawie 20 godzin zabawy na jakimś zapisie nie dostałem kolejnych zadań, a reszty musiałem uczyć się sam. Dobra, jakąś tak informację liczył z samouczków, to nie istniałoby właściwie źle. Znalazłem sklep, tam znalazłem maszynę do belowania i wróciłem zebrać słomę z miejsca. Jednak tylko po dobrym czasie dowiedziałem się, że istnieją również zgrabiarki, które ułatwiają zbiory rozrzuconej słomy.

Na wstępie gry napotykałem ścianę wiele razy. Na przykład kupiłem maszynę do rozsiewania nawozu, znalazłem również nawóz, ale jak nawóz wsypać do maszyny? Istniał na palecie, więc że trzeba zakupić odpowiedni podnośnik do traktora, ale przy kilku próbach żaden nie pasował, aż ostatecznie wypożyczyłem ze sklepu wózek widłowy. Dzięki temu udało mi się przesypać nawóz do maszyny. Takie małe problemy, jakie dotyczyły z mojej niewiedzy, zdarzały się często, a twórcy chyba stwierdzili, że dla wszystkiego stanowi obecne czyste również nie było o symulatorypc.pl/download/symulator-kozy/ aktualnym mowy w żadnej pomocy. Tak samo, jak z napełnieniem sadzarki ziemniaków – ziemniaków nie było ani w silosach, ani w interesie, więc ostatecznie zwolnił z uprawy. Wystarczyłoby kilka opisów, i atrakcja byłaby o znacznie bardziej popularna.

image

Ocena użytkowników 8/10

Wymagania sprzętowe Farming Simulator 19: Alpine Farming Expansion:

image

Minimalne: Intel Core i3-2100T 2.5 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz 4 GB RAM karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza 20 GB HDD Windows 7/8/10 64-bit